هدیه !

به نشانه ی محبت به همسرمان چه بدهیم؟

توجه مثبت به شکل اقدامی مثل هدیه دادن, موجب رشد عواطف سالم می شود, احساس مطلوبی را در همسر جان ایجاد می کند و باعث ارتباط صمیمانه می شود.
--- مچ گیری! یعنی یکی از طرفین می داند که سالگرد ازدواج شان نزدیک است اما به آن دیگری یاد آوری نمی کند چون می خواهد مچ گیری کند! مچ گیری یعنی این که ما به طرف مقابل مان حالا هر کسی که هست می خواهیم بگوییم که "من خوب ام اما تو خوب نیستی!"
مچ گیری صداقت را از بین می برد, احساس نامطلوبی را در همسر جان ایجاد می کند مثل طرد شدن یا مورد کنایه قرار گرفتن که به تحقیر منجر می شود.

درمان!!!
بیشتر خانم ها حساس اند و دوست دارند همسر جان سالگرد های مهم زندگی شان را به یاد آورد ( که نمی آورد نیشخند) و برایشان هدیه ای تدارک ببیند.خانم ها معمولا در این زمینه ها از مردها جلوترند و به این جور مراسم بیشتر توجه می کنند. در حقیقت بخشی از هویت خانم هاست و تعلق خود را اینگونه نثبیت می کنند.اما باید تفاوت ذهنی خود را با همسر جان بپذیریم و بدانیم و آگاه باشیم که با غافلگیر کردن او موضوع درست نمی شود. راه درست یادآوری است!

به هر حال مشغله ی فکری دارن دیگه کاریش نمیشه کردچشم راهش همین یادآوریه.
به همسر جان میگی که "فلان روز سالگرد ازدواجمونه و یادت باشه دور هم باشیم.این یک یادآوریستعینک."

روش درست دیگر این است که خود خانم با خریدن هدیه ای هر چند کم قیمت اصول توجه کردن را به همسرش یادآوری کند و به او بیاموزد که شیوه ی برگزاری این مراسم چگونه است.
نکته ی کنکوری: بسیاری از ما در زندگی مشترک توقع داریم که طرف مقابلمان همه چیز را بلد باشدو ما نباید چیزی را به او یاد بدهیم.این موضوع بدان معناست که افراد بعد از ازدواج نیازی به یادگیری و کسب تجربه ندارند و کامل و بی نقصند.که اینطور نیست و هر دو طرف در زندگی مشترک نیاز دارند که بیاموزند تا به تکامل برسند.

 

خلاصه این که :
دادن هدیه به همسر جان و گفتن جملات عاطفی (عشقولانهقلب) در مراسم سالگرد ازدواج یا هر مناسبت دیگری نوعی نوازش کلامی و غیر کلامی است که احساس خوبی را در دو طرف خلق می کند.

پ.ن.١: ولنتاین یک بهانه است برای عشق ورزیدن! هپی والنتاین دی همسر جانقلب
پ.ن.٢: ولنتاین ایرانی ٢٩ بهمن هم جای خود دارد! ( هر چند من اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه ی این روز ندارم که با یک سرچ کوچیک حل میشه. امان از تنبلی! ) 
پ.ن.٣: این پست برداشتی آزاد از توصیه های دکتر منصور بهرامی در مجله ی زندگی ایده آل است.
پ.ن.۴: به توصیه ی مهروش عزیز‌ همه ی مطلب رو در صفحه ی اصلی قرار دادم. فکر می کنم اینطوری بهتر باشه. ( وبلاگ ایشان با نام "ساروی کیجا" در ستون کناری لینک شده است)

/ 22 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ندا

باتبادل....چطوری خبرم کن عزیز

مینا

ســـــــلام سپندارمذگان بر شما و همسر جان هم خجسته باد[گل][گل]

مجتبی پور طالبیان

سلام دو ماه نبودم همین حالا هم اومدم برای چی نمی دونم. می تونی بهم بگی چرا؟

دوست جون

سلام جیجلم من هیچ نظری در این باره ندارم چون تجربشم ندارم فقط امدم یه چیزی برات بنویسم همین خوش باشی

سنگ صبور

سلام حوای عزیز به مطالب خوبی اشاره کرده بودی که همیشه باعث اذیت ما مردا می شه ما نباید از محبت زنجیر بسازیم و با اون طرف عشقی مون رو در بند بکشیم درخصوص متوجه نشدن مطالب عشقی و فلسفی و عرفانی باید بگم تا دچار نشی متوجه نمی شی مگه نشنیدی که میگن درد همدرد که داند جز همدرد

سایه قرمز

سلام ... خدا قسمت کنه !!!؟؟؟ موفق باشی یا حق