افسانه ی عاشقی

واقعا چه اتفاقی می افتد که آن عشق و علاقه ی اولیه بعد از مدتی جای خود را به ایراد گرفتن و متهم کردن همدیگر می دهد؟
چه کنیم تا بعد از مدتی عشق و علاقه ی اولیه جای خود را به دلخوری ندهد.

یکچشم.با خودمان رو راست باشیم.معمولا بعد از چند بار مشاجره و دعوا تازه دو طرف متوجه میشوند که از همسرشان چه انتظارها که ندارند.ریشه بسیاری از اختلاف ها به توقعات و آرزوها ی دور و دراز ما بر می گردد.بهتر است همان اوایل ازدواج حرف ها و انتظارات همسرمان را هم بشنویم و درباره اش به توافق برسیم.

دوقلب.نه سفید نه سیاه.همسر جانمان را خوب خوب یا بد بد نبینیم و با یک حرکت روی عشق و علاقه و کل زندگی حساب نکنیم.همه چیز را در کل ببینیم تا کمتر آزرده شویم.

سهتشویق.به رفتار خوب طرف مقابل پاداش دهیم.بعضی از ما فکر می کنیم اگر همسرمان را خیلی تحویل بگیریم توقعات او بیشتر می شود. اما نکته اینجاست که اگر به خاطر کارهای خوب همسرمان او را تشویق نکنیم احتمالا او هیچ وقت متوجه نمی شود که رفتارش خوش حال کننده بوده.   و تشکر از همدیگر را حتی برای کوچک ترین کارها فراموش نکنیم.

چهارخیال باطل.گوش کنیم. از جمله مهم ترین مهارت های ارتباطی گوش دادن با علاقه است مهارتی که متاسفانه بسیاری از افراد به رغم سن بالا هنوز هم آن را نیاموخته اند. مهارت دیگر راه درست ارائه نظرات است.چیزی که در بسیاری از مواقع جای خالی آن را مشاجره پر می کند.

دلایل و در مقابل راه حل های دیگری هم احتمالا وجود داره. تو چی به ذهنت می رسه؟

(( مخصوصا خانومی که حتما باید خیلی چیزا بدونه.........))چشمک

/ 17 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانومی

سلام عزیزم خوبی؟ عزیزم من وبلاگ خانومی و حذف کردم![تعجب] اصلا باش راحت نبودم این ادرسی که گذاشتم وبلاگ پسر کوچولومه[قلب] از اونجا میتونیم با هم در ارتباط باشیم[لبخند] من شما رو اونجا لینک کردم توهم دوست داشتی قبلی و حذف کن و منو با آدرس جدیدم بلینک موفق باشی فدات خانومی![قلب][ماچ]

انسانم آرزوست

سلام دوست وهمراه عزیز[گل]زیبا بود.با مطلب جدید آپم خوشحال میشم شاهد حضورتون باشم[خداحافظ]

عبدالله حقدوست

×××××××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××× ××××××××××××××××× با سلام خدمت شما دوست عزيز و گرامي؛ با مطالب جديد؛ ««زن»؛ چراغ خانه!»[گل] و «احاديث هفته چهاردهم»[گل] آپ شدم. در ضمن ملاحظه آرشيو مطالب را نيز توصيه مي‌کنم. منتظر حضور سبز شما و دوستان محترمتون هستم. ×××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××××

استاذنا

سلام؛ وبلاکتان را دیدیم. إن‌شاءالله ما و شما و همه‌ی دوستانی که این نظر را می‌خوانند هر روز بهتر از دیروز باشیم و بتوانیم در راه خدمت به مکتب اهل‌بیت قدم برداریم. در ضمن اگر دلتان خواست و وقت داشتید یک سری هم به وبلاک "استاذنا" بزنید و از نظراتتان ما را بهره‌مند سازید. اگر دیدید که "استاذنا" حرفی برای گفتن دارد و می‌تواند در خدمت به مکتب مفید باشد آن را با نام "استاذنا ( آیت الله شیخ جواد مروی )" لینک بدهید. متشکرم.

استاذنا

فعلاً شما می‌توانید در "استاذنا" مطالب ذیل را مشاهده بفرمایید: 1. "جواب به شبهات مطرح شده توسط دکتر یوسف القرضاوی" در هفت جلسه توسط حضرت آیت الله حاج شیخ جواد مروی (حفظه الله تعالی)(حتماً بخوانید.) 2. "اسکاتولوژی یا غایت شناسی در ادیان". که به بحث فرهنگ موعودگرایی در ادیان الهی و غیر الهی می‌پردازد. 3. نکته‌هایی از محضر حضرت استاد 4. بازگشتگان از وهابیت (1- حسن بن فرحان المالکی؛ 2- شیخ عبدالله القصیمی) 5. اثبات وجوب وجود امام معصوم در هر زمان از قرآن کریم 6. مهدویت در قرآن و در صحیحین 7. علت اهمیت دادن شیعه به بحث امامت 8. جواب به یک شبهه در رابطه با غدیر 9. ادله‌ای بر تشیع محمد بن جریر طبری مورخ و مفسر معروف اهل سنت در اواخر عمر 10. لزوم توجه به الغدیر علامه امینی 11. حساسیت برخی از اهل سنت در اخفاء حادثه ی عاشوراء و عدم تحلیل آن برای چیست؟ 12. چرا هنوز بعد از گذشت این همه سال بر امام حسین گریه می کنید؟ 13. در تربت امام حسین شفاء است یعنی چه؟ 14. مانیفست تبیلغ شیعه 15. اهداف حمله به غزه و ... 16. روش جدید سلفیه 17. مذهب حکیم ابوالقاسم فردوسی و سنایی غزنوی؟ (جد

بهار

من فکر می کنم که عشق از بین نمیره بلکه عمیقتر هم میشه. فقط به مرور زمان کمی از هیجانهای ما کاسته میشه و نوع ابراز علاقه فرق می کنه. راستی ممنون که به من سر زدی.کنترل کودک درون اصلا سخت نیست فقط کافیه که وقتی زمان و موقعیت رو مناسب دونستی رهاش کنی و کاملا آزادش بذاری همونطور که وقتی یک کودک رو به پاک می بری بهش آزادیهایی میدی که هرگز تو خونه نداره.به همین راحتی!

ساروی کیجا

چرا اصرار داری نصف مطلب بره توی ادامه ی مطلب ؟ این قدر طولانی نمی نویسی که .. هی باید بریم اون ور بیاییم این ور .. چرا آخه ؟

حوا

خب فکر کردم طولانیه [نگران][خجالت] دیگه ادامه ی مطلب نمی ذارم مهروش جان [قلب] [نیشخند]

مریم

سلام عزیزم خیلی مطالبت جالب و روانشناسانه است.ولی به نظر من بهتره از نظرات بعضی از روانشناسانی که دور وبرت هستند نیز استفاده کنی.

[ابله]